vesti24.mk

Tag : Таџикистан

ВЕСТИ СВЕТ

Мајка забележала игла во непцето на своето бебе, а по направениот рентген таа не можела да се соземе од тоа што го дознала

Ferad Aruc
9-месечниот Мудасир Каримов од Таџикистан се бори за живот откако лекарите пронашле 10 метални игли во неговото тело. Мајката открила игла во непцето на своето...