vesti24.mk

Tag : Твитер

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Гoлема промена на Твитер: Компанијата одлучи да ја избрише оваа опција

admin
Твитер воведе популарни „приказни“ по примерот на Фејсбук и Инстаграм и ги нарече Fleets. Но, сега се збогува со нив, Твотер донесе одлука дека ќе...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Твитер воведува реакции како на Фејсбук

admin
Твитер воведува реакции за твитовите, покрај вообичаениот „фејв“ корисниците ќе можат да оставаат и реакции на твитовите, слично како на статустите кои се објавуваат на...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Твитер тргнува во борба против дезинформациите за вакцината

admin
Социјалната мрежа Твитер се приклучи во војната против дезинформациите за вакцинацијата против коронавирусот и од денеска ќе почне со бришење на најштетните дезинформации за вакцинацијата...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Твитер призна безбедносен пропуст што ги загрозува корисниците на Андроид

admin
Само неколку недели после претрпувањето на сериозен хакерски напад кој открива дека сопствените вработени им се најслабата карика во обезбедувањето, од Твитер објавија дека овој...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Над 1.000 вработени во Твитер, наводно, имале пристап до туѓи профили

admin
Двајца поранешни вработени во Твитер тврдат повеќе од илјада вработени во компанијата и компаниите со коишто таа соработува, годинава имале пристап до внатрешни алатки кои...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Твитер: Околу 130 налози биле цел на кибер нападот

admin
Корпорацијата Твитер соопшти дека хакерите нападнале околу 130 налози во компјутерскиот напад на почетокот од оваа недела, со што беа загрозени профилите на многу истакнати...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Твитер: Хакерите ги користеле вработените кои имаат пристап до интерните сервери

admin
Компанијата Твитер, по вчерашниот хакерски напад, соопшти дека хакерите ги користеле вработените кои имаат пристап до интерните сервери „за да преземат контрола врз многу познати...
ВЕСТИ

ВИДЕО: Курто Дудуш не може да се помири со пресудата

admin
Шест дена откако градоначалникот на општина Шуто Оризари, Курто Дудуш, ја доби пресудата – судска опомена од судијата Ѓоко Ристов од Кривичниот суд по приватната...
ЗАБАВА

Милијардер поделил девет милиони долари преку Твитер

admin
Илјада луѓе кои го ретвитуваат неговиот налог на Твитер ќе добијат по 9.000 долари. Тој објасни дека го започнал овој социјален експеримент со цел да...
ЗАБАВА

За само 8 секунди ова девојче стана Интернет сензација: Погледнете го видеото кое го освои светот

admin
Тори Парено постави видео на Твитер и преку ноќ стана позната. Таа извела едноставен трик со рацете, а нејзиниот „танц со прстите“ изгледа како оптичка...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Твитер донесе голема одлука- корисниците на оваа социјална мрежа мора да ја знаат оваа промена инаку ќе останат без профилот!

admin
Социјалната мрежа Твитер предупреди дека ќе ги отстрани профилите на корисниците кои немаат пристапено на мрежата шест месеци, соопшти синоќа „Верџ“, повикувајќи се на соопштенија...