vesti24.mk

Tag : тв дуел

ВЕСТИ

Мицкоски убедлив победник на дебатата- Заев разочаран, нервозен и отсутен од реалноста

admin
Се случи долгоочекуваниот дуел помеѓу лидерите на двете македонски партии, Христијан Мицкоски од една и Зоран Заев од друга страна. Оценката е дека Мицкоски кој...
ВЕСТИ

Заев: Нервозен сте, Мицкоски: Да нервозен сум, ви згаснаа 14 луѓе и око не ви трепнува

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и премиерот Зоран Заев вечерва се на телевизиски дуел во емисијата Само вистина на Канал 5. Премиерот Заев обидувајќи се...