vesti24.mk

Tag : тегла

ЗАБАВА

Мешана салата во тегла совршен почеток на зимските денови

admin
Се ближи зимата, па вистинско време е да направите големи количини туршија. Состојки: 9 кг зеленчук (зелка, пиперки, зелени домати, морков, кромид…) 1 л оцет...