vesti24.mk

Tag : тегови

ЗАБАВА

Супер бабичка: 78-годишна пензионерка држи 19 рекорди – крева тегови од 180 килограми (ВИДЕО)

admin
Нора Лангдон е американска пензионерка која веќе 13 години крева тегови, па денес важи за атлетска ѕвезда во својата земја. Но, тоа не било секогаш...
ЗАБАВА

Херој на денот: Момче со церебрална парализа крена тег двојно потежок од него

admin
Момче тешко 45 килограми крена тег повеќе од двојно потежок од него и со тоа стана хит на интернет. Тегот тежи над 90 килограми. Сè тоа,...