vesti24.mk

Tag : тежина

ЗАБАВА

Верувате во митови и далеку сте од идеалната тежина: Дознајте кои верувања не се вистина

admin
Многумина се обидуваат да ја постигнат својата идеална тежина со интензивно одење во теретана, преку најразлични диети или пак откажување од некои свои слатки задоволства....
ЗАБАВА

Дали се обидувате да изгубите тежина? Овие се пијалаците што можете да ги конзумирате

admin
Иако огласите преку Интернет понекогаш тврдат поинаку, не постои волшебна напивка што може да ви помогне да ги исфрлите насобраните килограми. Нема пијалак што стимулира...
ЗАБАВА

12 најчести грешки при обид за намалување телесна тежина

admin
Сакајќи да постигнат што подобри резултати, особено во краток временски период, луѓето често несвесно прават грешки кои им ја минираат диетата по што на крајот...
ЗАБАВА

Исповед на мајка која двапати родила близнаци, а трипати ослабела по 50 килограми

admin
Разните диети и процеси на губење на килограмите веројатно е нешто најтешко што им паѓа на сите. Килограмите најчесто се враќаат веднаш по престанувањето со...
ЗАБАВА

Дознај ја твојата идеална тежина според возраста, висината и полот: Професионална табела за мажи и жени

admin
Постојат различни формули и табели за одредување на опималниот износ на вашата висина и тежина. Но, една работа треба да ја имате секогаш на ум....