vesti24.mk

Tag : Тексас

ВЕСТИ ЖИВОТ СВЕТ

Селфи фотографија го спаси од 99 години затворска казна

Ferad Aruc
Кристофер Прекопиа во септември минатата година бил уапсен, но не знаел зошто. Тој бил обвинет дека брутално ја нападнал неговата поранешна девојка. Жртвата тврдела дека...
ЗАБАВА

Ресторан во Тексас плаќа за играње со кучињата на своите гости

admin
Ресторан во Тексас  нуди примамлив оглас за работа: чување домашни миленичиња додека гостите уживаат во храна и дружење во угостителскиот објект. За таква работа ќе...
ЖИВОТ

Нејзиниот сопруг исчезнал 6 недели по венчавката, а по 68 години таа ја дознала вистината

Ferad Aruc
Пеги Харис од Вернон, Тексас (САД), се омажила за своето момче Били во далечната 1944 година. Тие уживале во бракот само 6 недели бидејќи Били...
ЖИВОТ

Гола прави “стој на раце” и го дои своето бебе (ФОТО)

admin
30 годишната Карли Бенер од Тексас стекнала огромен број следбеници на Инстаграм благодарејќи на фотографиите на кои го дои своето бебе додека вежба јога. Мајката...
Uncategorized

Ледено доба во САД: Вонредна состојба: Луѓе пронајдени замрзнати, температурите никогаш пониски

Ferad Aruc
Новата година во поголемиот дел на САД започнала со екстремни студови, некаде и рекордни, кои одложиле и некои прослави, а неколку смртни случаи се поврзуваат...
СВЕТ

Трамп: „Не е проблем оружјето, туку менталната состојба на напаѓачот“

admin
Претседателот Доналд Трамп смета дека е премногу рано да се разговара за проблемите поврзани со продажбата на оружје во САД веднаш по пукањето во Тексас....