vesti24.mk

Tag : телевизија

ЗАБАВА

Тргнете ги децата од пред телевизор, влијанијата се штетни за најмалите

admin
Ако вашето дете има помалку од пет години, треба да го заштитите од штетното влијание од малите екрани, предупредуваат американски научници. Додека многу студии се...
ЖИВОТ ЗАБАВА

За да си го продолжите животот – скратете го времето поминато пред телевизор

admin
Ограничувањето на гледање телевизија барем неколку часови дневно може да ја зголеми должината на животот со неколку години и да ја подобри општата здравствена состојба,...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Градоначалник „ограбен“ додека давал изјава во живо на телевизија!

admin
Градоначалникот на градот Вентимиља, северозападна Италија, близу границата со Франција, беше „ограбен“ во директен пренос на телевизија. На видеото, коешто веднаш стана хит на интернет,...
ЗАБАВА

Скратете ги часовите пред телевизорот, па ќе си го продолжите животот

admin
Ограничувањето на гледање телевизија барем неколку часови дневно може да ја зголеми должината на животот со неколку години и да ја подобри општата здравствена состојба...
ЗАБАВА

Родители, заштитете го своето дете: Загрижувачко предупредување за последиците од гледањето на телевизија

admin
Ако вашето дете има помалку од пет години, треба да го заштитите од штетното влијание од малите екрани, предупредуваат американски научници. Додека многу студии се...
ЗАБАВА

Гледал квиз на телевизија и направил голем гест: Кај една натпреварувачка забележал нешто што подоцна и го спасило животот

admin
Докторот Ерик Вот го воодушеви светот со својата постапка, тој спаси живот на една жена која ја видел на телевизија. Имено, тој после работа гледал...
СВЕТ

(ВИДЕО) Најгледаните 120 секунди на ТВ: Дора презентираше временска прогноза сосема гола!

Ivana
Пред пет години се емитуваше временската прогноза која остана запаметена по голата водителка. Гледачите не ги интересираше многу какво ќе биде времето, туку внимателно следеа...