vesti24.mk

Tag : телеграм

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Телеграм вчера доби 70 милиони нови корисници благодарение на падот на Фејсбук

admin
Апликацијата Телеграм вчера доби повеќе од 70 милиони нови корисници благодарение на шестчасовната блокада на Фејсбук и услугите за пораки како што се Ватсап, Инстаграм...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Пад на социјалните мрежи ВацАп, Телеграм и на ЈуТјуб

admin
Корисниците на ВацАп (WhatsApp) во многу земји пријавија проблеми со социјалната мрежа. Најголем број поплаки се од корисниците во Европа (Шпанија, Франција, Италија, ГЕрманија, Белгија,...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Оваа апликација им стана „омилена“ на криминалците

admin
Апликацијата за телефонски повици „Телеграм“ стана главниот канал преку кој холандските криминални групи ги договараат своите активности, тврди холандскиот весник АД. Весникот наведува дека холандските...