vesti24.mk

Tag : Телеком

МАКЕДОНИЈА

БЕЗ ПЕНАЛИ: Поради укинати канали, можете да ги раскинете договорите со Телеком и ВИП

Ferad Aruc
Корисниците на услугите за кабелска телевизија на ВИП и Телеком, можат да ги раскинат договорите без да плаќаат пенали, откако операторите укинаа дел од програмите,...
БИЗНИС ВЕСТИ

Супер изненадување од Телеком за сите корисници

admin
100.000 корисници на фиксната телефонија од Македонски Телеком од идната недела ќе добијат побрз интернет до 100 мегабити во секунда. Новина е и воведување на...