vesti24.mk

Tag : телесна тежина

ЗАБАВА

Колку килограми треба да има жена од 175 сантиметри- точна табела за секоја висина

admin
Идеалната тежина е онаа која е оптимална за вашето добро здравје, но сепак постојат одредени граници. Постојат многубројни табели и калкулатори кои ќе ви одредат...