vesti24.mk

Tag : Телефонска Измама

ВЕСТИ

ВНИМАВАЈТЕ, ОВА МОЖЕ И ВАМ ДА ВИ СЕ СЛУЧИ: Телефонските измами за „сообраќајки“ во Македонија се почести, не наседнувајте!

admin
Внимавајте, обидите за измами и изнуда на пари за прикривање штета од сообраќајка веќе подолго време присутни во Македонија, а сега ескалираат. Полициските билтени и...
БАЛКАН

На Балканот ровари телефонска измама! Ако се јавите на овој број ви отиде платата или пензијата

Ferad Aruc
Поради тоа што се јавиле, од сметките им е земена сума на пари. Многу жители од Ѓаково наведуват дека се жртви на превара по пат...