vesti24.mk

Tag : телефон

ЗАБАВА

Низа несреќни случаи се случуваат поради грешка која сите ја правиме навечер

admin
Повеќето од нас ја правиме истата грешка – спиеме со мобилните телефони близу нас. На сите ни е позната штетноста од нивното зрачење и дека...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Време е за нов телефон: Ако ви се случуваат овие 4 работи, залудно го носите мобилниот на сервис

admin
Компаниите кои произведуваат мобилни телефони често го претставуваат својот нов модел, па голем број од луѓето одат во продавниците по новиот уред поради бројни причини....
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

ВИДЕО: Ова е најмалиот телефон на светот, има една работа што сигурно ќе ви се допадне

admin
Zanco е најмалиот мобилен телефон во светот. Дијагоналата на екранот му е 1,2 сантиметри, резолуцијата на екранот 64х32, а целосната големина 46.7 мм х 21мм....
ЗАБАВА

Мало девојче со „кражба“ го освои интернетот: Додека домашните снимале кореографија, го земала телефонот и смеејќи се почнала да бега (ВИДЕО)

admin
Нејзината насмевка со денови се споделува на социјалните мрежи. Тоа не би било тоа, доколку девојчето не почнала да се смее додека бегала од нив....
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Проверете: Доколку ви е вклучена оваа опција, постои можност од хакирање на вашиот телефон

admin
Во текот на притиснувањето на копчето „Click to chat“, вашиот број ќе биде проследен во URL стрингот. Компанијата „Google“ повеќе пати беше критикувана поради издавање...
ВЕСТИ

Дуковски: Телефонот на Бојан Јовановски не е вештачен бидејќи во него се наоѓаат фото и видео материјали кои би можеле да послужат како докази

admin
Во вечерашното издание на дебатната емисија “Што не е јасно?” гостуваше адвокатот Сашо Дуковски, кој зборуваше за случајот “Рекет” и за непрофесионалноста на судот во...
ЗАБАВА

Ако го правите ова пред спиење, многу си наштетувате на здравјето

admin
Едно научно истражување дојде до сознанија кои укажуваат на тоа дека не смееме да го користиме мобилниот телефон барем пред спиење. Зборувањето на телефон пред...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Колку долго коронавирусот живее на телефоните и колку е тоа опасно?

admin
Денес практично и да нема човек што не користи телефон, па со самото допирање на телефонот со рацете и неговото допирање до нашето лице, се...
ЗАБАВА

Купиле „Ајфон“ за својата ќерка, а кога ја отвориле кутијата им се слошило: Продавачката панично бегала, тие стоеле во шок (ВИДЕО)

admin
Купувањето преку апликации и онлајн-сервиси може да биде ризично ако не го проверите добро продавачот. На пример, може да ви се случи наместо телефон да...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

5 работи кои можете да ги дознаете со еден телефонски повик

admin
И во минатото исто како и денес, луѓето се интересирале за точни и брзи информации. Кој е телефонскиот број на амбулантата во Велес? Која е...
ЗАБАВА

Еве колку време сме поминале гледајќи во телефон минатата година, резултатите се фрапантни

admin
Во текот на изминатата 2018 година, просечниот граѓанин поминал на својот смартфон и таблет дури 36 дена. Резултатите од истражувањето на eMarketer се однесуваат на...