vesti24.mk

Tag : телешки шницли

ЗАБАВА

Телешки шницли во бело вино- нашата идеја за денешниот ручек

admin
Телешки шницли во бело вино Нашата идеја за денешниот ручек … Потребно е:500 г телешки шницли1 главица кромид, ситно исецкан3 чешниња лук, ситно исецкани1 лажица сенф200 мл бело виносол, бибермалку водамасло...