vesti24.mk

Tag : телма

ВЕСТИ

Милошоски: Кој ќе има финансиска и политичка корист од богатата зделка меѓу Макпетрол и Заев, која тежи над 30 милиони евра?

admin
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на Фејсбук пишува дека денес во Собранието прва точка на дневен ред е спогодбата помеѓу Владата и Макпетрол (приватна фирма)...