vesti24.mk

Tag : тело

ЗАБАВА

Отечени прсти и нозе, подочници: Телото ќе ви се промени во рок од 24 часа доколку ја исфрлите течноста, еве како

admin
Ако често се чувствувате уморни, слаби, надуени, а очните капаци исто така се отечени, тоа е знак дека течноста останува во вашето тело. Да се...
ЗАБАВА

Четири знаци дека треба одма да се напиете чаша вода: Еден ќе ве шокира, има врска со вашето расположение!

admin
Водата е важна за функционирање на сите органи во телото, а недоволното внесување може да доведе до разни здравствени проблеми. Една студија спроведена во Америка...
ЗАБАВА

Телото во подобра форма и поздрав сон: Сè за осум минути

admin
ПРАВИЛОТО Е МОШНЕ ЕДНОСТАВНО: колку поредовно вежбате, подобро ќе спиете. Вежбите што се изведуваат со тежината на сопственото тело се ефикасни, без разлика дали сте...
ЗАБАВА

Научници открија начин за уништување на ракот: Лекот најверојатно е во човековото тело

admin
Тим научници од Универзитетот во Кардиф во Велс, открија начин за уништување на ракот на простата, гради, бели дробови и на други органи. Откритието е...
ЗАБАВА

Калинките и малините го подмладуваат телото

admin
Швајцарски научници утврдија дека калинките и малините го забавуваат стареењето на човечкото тело и прават да се чувствуваме и изгледаме помладо. Испитувањето е спроведено со...
ЗАБАВА

Ова не смее да се игнорира: Ако телото ви ги покаже овие знаци, веднаш заминете на лекар

admin
Ништо не е онака како што изгледа. Симптомите започнуваат од мали промени, кои често се незабележителни, мислиме дека ништо не ни е, незнаејќи до какви...
ЗАБАВА

Следете ги овие промени на вашето тело- може да си го спасите животот

admin
Човековиот организам е неверојатна машина на која влијаат низа фактори. Телото секојдневно испраќа одредени пораки преку кои може да се открие во каква состојба е. Затоа внимателно...
ЗАБАВА

Милиони ја следат на Инстаграм поради совршеното тело: Покажа како изгледа реално и луѓето и се заблагодарија за суровата искреност

admin
Емили Скај на милиони им е пример на социјалните мрежи. Не така одамна таа се породи и одлучи целосно искрено да ги покаже промени кои...
ЗАБАВА

Како влијае алкохолот врз нашето тело?

admin
Трендот на пиењето или консумирањето на алкохол е’ се почест кај младата популација. Иако пиењето се препишуваше на мажите, денешната статистика покажува дека се’ повеќе...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

(ВИДЕО) Што се случува во телото за време на секс?

admin
Мажите и жените различно го доживуваат сексот и сѐ друго поврзано со него, но тие разлики се однесуваат и на секој човек посебно. Начинот на...