vesti24.mk

Tag : Тел-Аџар

СВЕТ

По турскиот воздушен напад, Русија ја повлекува војската од Африн

Ferad Aruc
Руското министерство за одбрана денеска соопшти дека ја повлекува војската распоредена во близина на сиријскиот град Африн, откако турските авиони извршија воздушен напад. Како што...