vesti24.mk

Tag : темно чоколадо

ЗАБАВА

Не е баш толку здраво: Зошто (сепак) мора да внимаваме кога јадеме црно чоколадо?

admin
Иако црно чоколадо често се смета за поздраво од млечното, експертите велат дека разликата помеѓу двата вида е многу мала. Основната причина за добрата репутација...
ЗАБАВА

Слободно почестете се темно чоколадо: Еве кога и колку треба да јадете

admin
Руски експерти препорачуваат да се консумира половина црно чоколадо секој ден, но поделотворно е тоа да го правиме дење, оти тоа е висококалоричен производ што...
ЗДРАВЈЕ

Одлична вест: За време на бременоста, слободно јадете црно чоколадо

admin
Еве една одлична вест за сите бремени дами! Канадските научници утврдиле дека умереното консумирање црно чоколадо (умерено значи 30 г на ден!) за време на бременоста,...
Uncategorized

Храна која ве штити од силните сончеви зраци

admin
Иако одбегнувањето на сончевите зраци е најдобрата опција за заштита на кожата од штетните ултравиолетови зраци сепак постојат намирници кои можат да ја заштитат кожата...