vesti24.mk

Tag : температура

ЗАБАВА

Како да им помогнете на собните растенија да ја преживеат зимата?

admin
Ладното време може да им наштети на собните растенија, па затоа е потребно при промена на температурите да им посветите повеќе нега. Најпрво, внесете ги...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

УХМР за утре најавува снег, еве каде ќе се забели

admin
Времето денес: Претпладне сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголемува, особено во западните и северозападните делови на земјава...