vesti24.mk

Tag : ТЕМПЕРАТУРИ

ЗАБАВА

На Арктикот рекордно високи температури кои достигнуваат и 38 степени

admin
На рускиот Арктик во јуни се измерени рекордни температури кои предизвикаа големи пожари, изјави директорот на руската метеролошка служба и ги поврза со климатските промени....
ВЕСТИ

„Андреа“ ја зафати Македонија- ова се моменталните температури

admin
Циклонот „Андреа“ беснее во регионот, а веќе пристигна и во Македонија. Со себе донесе врнежи, грмежи и силен ветер. Дождот денеска скоро без престан врне...
МАКЕДОНИЈА

Снежна покривка во неколку делови од Македонија

admin
Висината на снежната покривка во осум часот во Крушево изнесува два сантиметри, а во Маврово и Лазарополе по еден сантиметар, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Минимални...