vesti24.mk

Tag : Тендер

ВЕСТИ

Мала споредба на факти: Рашковски сепак договарал тендер

admin
Експрес.мк вчера објави разговор меѓу тројца високи државни функционери за тендер финансиран од Европската Банка за Обнова и Развој (EBRD). Според порталот транскриптот и аудио формата се објавени...
МАКЕДОНИЈА

ПРВ СЕРИОЗЕН СКАНДАЛ НА НОВАТА ВЛАДА: МВР набавило без тендер во четири очи возила за 1 милион евра од компанија донатор на СДСМ од Куманово (ВИДЕО)

Ferad Aruc
МВР не објави оглас, а подоцна не го објави ни договорот за набавка на возилата. Затоа никогаш немаше да дознаеме од која фирма ги купило...