vesti24.mk

Tag : тенис

ВЕСТИ СВЕТ СПОРТ

Тенисерката се појави на натпревар во минијатурен фустан и публиката ја “фрли” во транс (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Италијанската тенисерка Камила Џорџи е главна тема помеѓу љубителите на тенисот веќе подолг период и тоа поради својот розов аутфит во кој во септември настапи...
ЖИВОТ

Тенисерката Вилијамс открива интересни детали за приватниот живот во документарниот филм

Ferad Aruc
Телевизиската мрежа HBO го објави трејлерот за претстојниот документарен филм за животот на легендарната тенисерка Серена Вилијамс. Документарецот под името “Being Serena” ќе открие интересни...
Uncategorized

Познат противникот, големо враќање на Ѓоковиќ

Ferad Aruc
Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ, доби противник за првиот меч од враќањето после шестмесечната пауза поради повреда на лактот. Ѓоковиќ во полуфиналето на Мубадала, пријателски...
Uncategorized

Ѓоковиќ го објавија полот на бебето

admin
Српските медиуми пренесуваат дека Новак и Јелена Ѓоковиќ неодамна го дознале полот на бебето кое треба да се роди во август. Според пишувањата на магазинот...