vesti24.mk

Tag : теренско возило

ЗАБАВА

НАСА го одбира теренското возило за Месечината

admin
НАСА објави дека е во потрага по план, концепт и конструктор за теренско возило што ќе биде испратено на Месечината. „Вселенската агенција е во потрага...