vesti24.mk

Tag : теретана

ЗАБАВА

Дали е подобро да вежбате во природа или во теретана? Еве што велат експертите

admin
Кога станува збор за тренинг, луѓето се поделени на оние кои сакаат да вежбаат сами и оние кои сакаат групно тренирање, а исто така и...
СПОРТ

Водителка доживеала оргазам додека вежбала во теретана

Ferad Aruc
Не е тајна дека можете да доживеете оргазам додека вежбате во теретана, а 27 годишната водителка на радио, Поли Хардинг од Австралија јавно призна дека...
СВЕТ

Каков кикс: Крадец сакаше да украде мобилен телефон од теретана, но зажали како никогаш досега во животот

admin
Не е убаво да се краде, не, не! Тоа сигурно го сфати и крадецот кој очигледно е многу глуп. Тој дошол да „оперира“ во теретана...
Uncategorized

10-минутен тренинг за кој ви се потребни само кауч, перница и желба за вежбање

admin
Според Ана Рендерер, сè што ви е потребно за тонирање на телото се наоѓа токму во вашиот дом. Познатата фитнес зависничка предлага вежби за зацврстување...