vesti24.mk

Tag : терористичката организација Еш-Шабаб

Uncategorized

Воздушен напад на американската армија на Сомалија

admin
Воздушниот напад беше извршен во координација со сомалиските локални сили на 300 км југозападно од Могадишу. Американското министерство за одбрана Пентагон соопшти дека изврши воздушен...