vesti24.mk

Tag : терористички напади

ВЕСТИ СВЕТ

Синот на Осама Бин Ладен се подготвува за одмазда: Хамза Бин Ладен направил нешто поради што сите се плашат!

Ferad Aruc
Хамза Бин Ладен, синот на убиениот поранешен лидер на Ал Каеда, Осама Бин Ладен, се оженил со ќерката на Мохамед Ата, главниот киднапер на авионите...
Uncategorized

Американците бараат од Иран обесштетување за нападите на 11-ти септември: Техеран да плати 6 милијарди долари!

Ferad Aruc
Американскиот федерален суд им наложи на иранските власти да платат 6 милијарди долари обесштетување за семејствата на настраданите во терористичкиот напад на Њујорк на 11-ти...
СВЕТ

Дочек со полицајци и војници: Невидени безбедносни мерки за новогодишната ноќ ширум Европа

Ferad Aruc
На плоштадите на европските градови ќе се врши претрес на торби, а на некои места ќе биде забрането и точење на алкохол. Ширум Европа ќе...