vesti24.mk

Tag : терористи

СВЕТ

Скокнаа од хотелот нападнат од терористи и избегнаа масакр (видео)

Ferad Aruc
Кога талибаните го нападнаа хотелот “Intercontinental” во Кабул, гостите се обидувале да се спасат како што знаат и умеат. Пет вооружени борци со самоубиствени елеци...
СВЕТ

(ВИДЕО) НЕВИДЕНА МОНСТРУОЗНОСТ: Терористите од ИСИС испратиле седумгодишно момче во самоубиствена мисија, Ирачката војска ја деактивираше бомбата!

Ferad Aruc
Монструозноста на човековиот ум нема граници, а тоа најдобро можеше да се забележи кај екстремистичката исламистичка терористичка организација ИСИС, која во последните пет години направи...
Uncategorized

ВИДЕО: Седум лица загинаа во два терористички напади во Иран

admin
Два напади во Иран а спречене и трет напад. Првиот напад бил врз иранскиот парламент каде загинаа седум лица најмалку. На местото на настанот има...