vesti24.mk

Tag : тестенини

ЗАБАВА

Не ја фрлајте водата од варењето на тестенини- еве што да направите со неа, а да си го разубавите домот

admin
Наместо да ја фрлите водата од варењето на тестенини, искористете ја да си ги разубавите цвеќињата, а со тоа и домот. Водата од тecтeнинитe е...
ЗАБАВА

Конечно одговор на најпоставуваното прашање: Дали тестенините дебелеат?

admin
Добра вест за сите оние кои не можат да е откажат од шпагетите, макароните, равиолите, воопшто, од тестенините, е дека тие не дебелеат. Научниците од...
ЗАБАВА

Зимска приказна во чинија: Тестенини со три вида месо и прокељ

admin
Вистинска зимска приказна во еден рецепт. Мешавината на вксусови е неодолива, а најдобро од сѐ е што ќе ги искористите остатоците од месо од празничните...
ЗАБАВА

Запечени тестенини со шунка и кашкавал

admin
Потребно е:200 гр макарони30 гр брашно1 главица кромид, ситно секан1/2 лажиче сенфсол, бибер600 мл млеко400 гр варена брокула, ситно сецкана250 гр шунка100 гр рендан кашкавал (гауда, ајдамер или сл.)2 лажици путер50 гр лебни трошки Потребно...