vesti24.mk

Tag : тестирани

ВЕСТИ

Дури 23% од тестираните во последните 24 часа се позитивни на Ковид-19

admin
Дури 23% од направените тестови за ковид-19 во последните 24 часа се позитивни на вирусот, покажува извештајот на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ). Во последното...