vesti24.mk

Tag : тестирања

ЗАБАВА

Вакцина против коронавирусот можно и до крајот на годината, еве во која фаза се тестирањата

admin
Две фармацевтски компании Модерна Инц и Пфизер Инц објавија дека влегле во третата фаза на тестирање вакцина за Ковид-19 извршено на по 30.000 испитаници, која...