vesti24.mk

Tag : тестирање

ВЕСТИ

Почнува скринингот на скопските средношколци, вчера 13,7 отсто од тестираните позитивни

admin
Скринингот на учениците за Ковид-19 од денеска во девет средни училишта во Скопје. Ќе се тестираат 258 средношколци. Досега ревакцинирани 45 отсто од полнолетните граѓани....
ЗАБАВА

Ново истражување за лицата негативни на коронавирус

admin
Луѓето кои се негативни на тестот за коронавирус сè уште може да имаат некој имунитет, покажува најново истражување направено во Шведска. На секое лице кое...
Uncategorized

АД тестираше интерконтинентална балистичка ракета

admin
Пентагон соопшти дека тестирањето на интерконтинентална балистичка ракета било извршено на Маршалските острови. Во период кога зачестија  севернокорејските тестирања на интерконтинентални балистички ракети САД тестираше систем...