vesti24.mk

Tag : тестови

ВЕСТИ

Отворање мобилен пункт во Свети Николе за земање брисеви за Ковид-19

admin
Мобилен пункт за земање брисеви за тестирање за Ковид-19 денеска ќе биде отворен во Свети Николе. Од Министерството за здравство соопштија дека Комисијата за заразни...
ЗАБАВА

Коза и папаја позитивни на коронавирус во Танзанија

admin
Директорот на Националната здравствена лабораторија на Танзанија и нејзиниот раководител за квалитет се суспендирани до завршување на истрагата која е во тек, откако претседателот Џон...
ЗАБАВА

Не можете двапати да бидете заразени со коронавирус, виновни се тестовите

admin
Оние кои се заразиле со коронавирус не можат да заболат двапати од него, наведуваат научниците. Експертите се плашеа дека пациентите би можеле да се заразат...