vesti24.mk

Tag : тест за интелигенција

ЗАБАВА

Ова е најбрзиот тест за интелигенција во светот: Тестирајте се

admin
Постојат голем број тестови и анкети кои се дизајнирани за да ја измерат интелигенцијата, но ова е најбрзиот и наједноставниот. Студијата на Универзитетот во Рочестер...