vesti24.mk

Tag : Тест

ЗАБАВА

Тест: Изберете гранче јоргован и прочитајте ја вашата порака за следната седмица

admin
Кое гранче јоргован ви се допаѓа најмногу? Тоа што ќе го изберете ви носи порака за следната седмица. 1. Очекувајте флуктуации оваа недела. Ќе доживеете...
ВЕСТИ

Излегоа резултатите за старанецот кој што во Битола беше тестиран за коронавирус

admin
Министерот за здравство, Венко Филипче за Тера телевизија потврди дека негативен е тестот на лицето од странство кое преку Центарот за јавно здравје во Битола...
ЗАБАВА

Ракот на дојка може да се открие пет години пред појавата на првите симптоми

admin
Новиот тест на крвта може да го детектира ракот на дојката пет години пред да се појават првите симптоми на болеста, велат научниците. Тестот, кој...
ЗАБАВА

ТЕСТ: Дали ви е потребна промена во животот?

admin
Кога размислувате за вашиот живот, дали често посакувате поинаков исход од замислениот или често сте незадоволни од сегашноста? Одговорете на овие прашања и дознајте дали...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Тест кој ќе открие какви сте во љубовта: Одберете една фотографија и дознајте

admin
Уживајте во овој забавен визуелен тест, затоа што ќе ви помогне да дознаете колку сте романтични кога станува збор за врските. Погледнете ги сликите, одберете...
ЗАБАВА

Само 1% од луѓето можат да ја најдат буквата „С“: Пробајте да мрднете со главата (ФОТО)

admin
На социјалните мрежи повторно кружи тест за забележување, на кој меѓу многуте букви О, треба да пронајдете едно С кое е сокриено. Во задачата на...