vesti24.mk

Tag : Тес Холидеј

ЗАБАВА

Храброст или лудост: Манекенка со 127 килограми прошета на писта, светот во шок (ФОТО)

admin
Британската плус сајз манекенка Тес Холидеј е една од топ темите во модниот свет. Тес на пистата на Модната недела во Њујорк се прошета во...
ЖИВОТ

“Дизајнерите не ми даваат да ја носам нивната облека поради пропорциите на моето тело” изјави плус сајз манекенка

Ferad Aruc
Плус сајз моделот, Тес Холидеј сподели фотографија со своите фанови на која позира во долна облека, под која напишала една необична порака. Плус сајз моделот...