vesti24.mk

Tag : тетоважа

ЗАБАВА

Тетоважата „Преживеан од Ковид-19“ хит во Мексико

admin
Во сеќавање на корона-пандемијата, Мексиканката Оми Дебуа на своите клиенти кои ја прележале корона-заразата, им нуди бесплатна тетоважа што ќе сведочи за тоа, со натпис...
ЗАБАВА

Најдобрите тетоважи инспирирани од коронавирусот

admin
Многумина ги сакаат тетоважите и сето тоа започнува од часови поминати во разгледување на најразлични тетоважи. Некои луѓе се инспирираат од светските проблеми, како што...
ЗАБАВА

ФОТО: Манекенка си ги тетовирала очите, па ослепела – го тужи тату мајсторот

admin
Полската манекенка Александра Садовска целосно го изгуби видот на едното око, откако ги истетовирала очните белки. Лекарите ѝ рекле дека е само прашање на време...
ЗАБАВА

На раката го имаше истетовирано ликот на девојка му: Кога раскинаа, мораше да направи корекција, погледнете го резултатот

admin
Ова момче на својата рака си ја имаше истетовирано својата девојка. Нејзиниот портрет со задоволство го носеше додека беше среќен во љубовта, но потоа на...
ЗАБАВА

Девојка ја дознала суровата вистина за тетоважата на нејзиното момче- па побара помош дали да ја прекине врската (ФОТО)

admin
Една 28 годишна девојка на социјалната мрежа Редит побара помош во врска со своето момче откако ја дознала вистината за неговата тетоважа. Таа откри дека...
ЗАБАВА

Обожавател на Анџелина Џоли сакал тетоважа со нејзиниот лик, но изгледа го згрешил тату-мајсторот (ВИДЕО)

admin
Ова момче е голем фан на Анџелина Џоли. Особено ја почитува актерката во улогата на Лара Крофт, па одлучил да посвети тетоважа на тој лик. Но,...
ЗАБАВА

Се тетовирала додека била бремена: Направи кобна грешка и се случи голема трагедија (ФОТО)

admin
Луиса Фернанд  од Колумбија се разболела откако нејзината нова тетоважа се инфицирала. Докторите ѝ рекле дека никогаш повеќе нема да може да оди, бидејќи инфекцијата...
ЗАБАВА

Ова не го очекуваше никој: Момче тетовира девојка со големи гради, за секунда настана хаос (ВИДЕО)

admin
Мајстор за „тату“ почнува да тетовира згодна девојка, но работата тргнува во „лоша“ наскока. Шокираното момче никогаш нема да го заборави овој момент. Тетоважите зборуваат...
ЗАБАВА

Си го истетовирал ликот на брат му кој има Даунов синдром: Од неговата реакција ќе ви се насолзат очите (ВИДЕО)

admin
Овие браќа од Рио де Женеиро му покажаа на светот колку љубовта помеѓу семејството е важна во животот. Тие ги освоија срцата на луѓето ширум...
ЖИВОТ

Вознемирувачки фотографии: Погрешен метод за отстранување на тетоважа

admin
Девојка се истетовирала пред една година, но по некое време се предомислила па се решила да ја отстрани тетоважата. Дваесет и едно годишна студентка го...