vesti24.mk

Tag : тетоважи

ЗАБАВА

Луѓето кои имаат тетоважи ги одликуваат овие две карактеристики, а еве кој е мотивот за тетовирање

admin
Луѓето чие тело го красат тетоважи, често реагираат импулсивно и брзо донесуваат одлуки – според најновите истражувања. Економисти од универзитетот Мекмастер во Канада, спровеле анализа...
ЗАБАВА

Потрошила 16.000 евра за тетоважи: Погледнете како изгледа, негативните коментари се почести (ФОТО)

admin
Надалина Андерсон од Шкотска има само 20 години, а скоро 90% од нејзиното тело е веќе покриено со тетоважи. Нејзината намера целосно да се покрие...
ЗАБАВА

Свештеник набилдан и истетовиран: Интернет сензација

admin
Откако започнал да прима спам пораки со сексуална конотација, тој блокирал да коментираат. Ако мислевте дека повикот да се биде свештеник значи само да го...
ЗАБАВА

Никогаш нема да ја заборават пандемијата: Овие тетоважи секогаш ќе ги потсетуваат на тешката 2020-та година (ФОТО)

admin
Пандемијата влијаеше на многу животи, па некои овој тежок период го овековечија со тетоважи. Ви пренесуваме некои од интересните тетоважи што луѓето ги правеле за...
ЗАБАВА

Тетоважите и мускулите не му помогнаа на нервозниот возач , кој излета пред автобус (ВИДЕО)

admin
Возачот на Hyundai не се прослави со овој многу опасен потег во сообраќајот. Сообраќајната несреќа се случи во Будимпешта. Надзорните камери снимија уште еден „бисер“...
ЗАБАВА

Можеби мисли дека е во тренд, но изгледа ужасно: Оваа тинејџерка се уништила себеси (ВИДЕО)

admin
18-годишно девојче со над 20 пирсинзи на лицето и истетовирани очни јаболка вели дека не жали за какви било модификации. Љубителката на модификации на телото...
Uncategorized ЖИВОТ ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Тој е самопрогласен муслимански војник кој е од глава до пети со тетоважи, а дамите не можат да одолеат на неговите голи фотографии

admin
Самопрогласениот “муслимански шитски војник” од Сиднеј, кој целото тело буквално го прекрил со тетоважи е исто така зависник од теретана и изгради армија на следбеници...
ЗАБАВА

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Сакала да има уникатна тетоважа, а си направи пекол и се бори да го спаси окото

admin
Канадската манекенка и модел Кет Галингер го изгубила видот на десното око поради тоа што пред неколку месеци решила да го тетовира. Кет пред неколку...