vesti24.mk

Tag : Тетово

ВЕСТИ

„Платите ги даваме за лекови“: Над 300 работници протестираат во Тетово, шест месеци се без платени придонеси

admin
На 300 работници на ЈКП Тетово не им се платени придонесите шест месеци. Поради тоа се одлучија да излезат на протест и на тој начин...
ВЕСТИ

Тетово на нозе, граѓаните на улица: ЕВН мафија

admin
Во моментов се оддржува до сега најмасовниот протест против поскапувањето на струјата во Тетово: Се скандира ЕВН мафија, ЕВН ик(бегај евн) и се блокираат главните...
ВЕСТИ

Ова се скопските општини со најмногу заболени од коронавирус

admin
Скопје и Тетово и натаму се градовите во кои се регистирани најголем број на случаи на коронавирус во Македонија. Скопскиот и тетовскиот во моментов се...
ВЕСТИ

Маж повреден во Тетово: Насилникот побегнал, познат идентитетот на двајцата

admin
Триесет и петгодишен тетовец е повреден со остар предмет од две години постар сограѓанин откако претходно имале расправија на улицата „Маршал Тито“ во близина на ...
ВЕСТИ

Она, кога помошник началник на СВР Тетово му дава рапорт на претседателот на ОК на СДСМ

admin
На фејсбук кружи фотографија за средба меѓу помошник началникот на СВР Тетово Раде Јандриески и Бобан Видоески, претседател на ОК на СДСМ. Според тоа што...
ВЕСТИ

Децата од воспитно-поправниот дом „Тетово“ живеат дрогирани со седативи 24 часа на ден

admin
Штитениците во Воспитно-поправниот дом (ВП Дом) „Тетово“, живеат дрогирани со седативи 24 часа на ден, алармира заменикот на Народниот правобранител Васка Бајрамовска – Мустафа. Иако...
ВЕСТИ

Нови детали за убиството во тетовско: Работник го усмртил работодавачот со камен во глава

admin
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово врши увид на местото на кое 45-годишен жител на тетовското село Јанчиште, денеска во 13:30 часот го...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

„ИЛИРИДА“, “УЧК“, „МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ КУ*ВА ГОЛЕМА“ скандираа во Тетово

Ferad Aruc
По прославата од 30 години постоење на навивачката група „Војводи“ во Тетово, за да не останат покуси со навредливи слогани, повици за тероризам и голема...
МАКЕДОНИЈА

Голема полициска акција во Тетово

Ferad Aruc
Две лица се приведени во тетовската полиција откако при претрес на нивните домови се најдени повеќе пакувања марихуана и огнено оружје. Како што соопшти МВР,...