vesti24.mk

Tag : тетрис

ЗАБАВА

Овие имиња не сте ги знаеле: Откриена една тајна за „Тетрис“

admin
Еден твитер-корисник наишол на фасцинантно откритие – старото упатство за „Тетрис“, а во него пронашол нешто уште пофасцинантно. Блоковите во играта „Тетрис“ имаат имиња, кое...