vesti24.mk

Tag : Теута Арифи

ВЕСТИ

Теута Арифи во Тетово ќе организира велико-албански состанок

admin
Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи преку Фејсбук најави дека Тетово ќе организира велико-албански состанок Во петок 12.04.19 и сабота 13.04.19г. Тетово ќе биде домаќин на...
МАКЕДОНИЈА

Жените кои станаа градоначалнички

admin
По вториот круг, бројката на жени градоначалнички се зголеми. Соња Стаменкова ќе седне во градоначалничката фотелја на Македонска каменица, додека во Могила ќе седне Јасмина...