vesti24.mk

Tag : техеран

Uncategorized

ВИДЕО: Седум лица загинаа во два терористички напади во Иран

admin
Два напади во Иран а спречене и трет напад. Првиот напад бил врз иранскиот парламент каде загинаа седум лица најмалку. На местото на настанот има...
Uncategorized

Секоја земја апсолутно треба да се бори за уништување на тероризмот на нејзина територија

admin
Трамп говореше на Самитот САД- Арапски и Муслимански земји што се одржа во Ријад главен град на Саудиска Арабија. Американскиот претседател Доналд Трамп рече дека...