vesti24.mk

Tag : техники

ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Мислите дека мисионерската поза е досадна? Правете ги овие трикови и сексот ќе ви е експлозивен!

admin
Мисионерската поза е дефинитивно најпопуларната секс поза. Не бара премногу и дава големо чувство за двајцата партнери. Сепак, токму затоа што е толку популарна, оваа...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Најважната техника која мажите треба да ја применуваат во кревет

admin
Одложување или контролирање на оргазмот е техниката преку која мажот намерно го продолжува сексуалниот чин во корист на својата партнерка. Со други зборови, тоа е...