vesti24.mk

Tag : ТЕХНОЛОГИЈА

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Опција која ќе ви се допадне: Запеј му на Google и дознајте го имете на песната која ви се врти во глава

admin
На секој еден од нас со сигурност му се случило барем еднаш во животот, во главата да му се заглави некоја позната мелодија, но да...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Фејсбук ќе забрани содржина што го негира холокаустот

admin
Фејсбук соопшти дека ќе забрани содржина што го негира холокаустот или ја нарушува вистината за ова прашање, објавија Асошиејтед Прес и Ројтерс. Социјалната мрежа ќе...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Овие нови функции на Инстаграм симнете ги веднаш- никогаш нема да претпоставите која била првата фотографија објавена на апликацијата

admin
Пред десет години, на денешен ден, во App Store се појави апликација за размена на фотографии. Тој ден никој не насетуваше дека Инстаграм ќе стане...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Овие нови функции на Инстаграм симнете ги веднаш- никогаш нема да претпоставите која била првата фотографија објавена на апликацијата

admin
Пред десет години, на денешен ден, во App Store се појави апликација за размена на фотографии. Тој ден никој не насетуваше дека Инстаграм ќе стане...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Гугл отстрани 17 апликации: Ако ги имате во телефонот, избришете ги веднаш!

admin
Сите 17 проблематични апликации пристигнале во Play Store во септември, и благодарение на тоа, за среќа, не успеале да привлечат голем број на корисници. Пред...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Ништо нема да биде исто: Инстаграм најави низа промени, прсти вмеша и Фејсбук

admin
Фејсбук направи голем чекор кон интеграција на своите многу платформи за размена на пораки во една. Тие сега им овозможија на корисниците на Instagram и...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Фејсбук забрани огласи за изборна измама

admin
Фејсбук забрани огласи за изборна измама, кои сугерираат дека резултатите од претстојните американски претседателски избори нема да бидат фер, и огласи во кои се напаѓа...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

КРАЈ НА ЕДНА ЕРА: Фејсбук ја гаси една од најиграните игри

admin
Изминатие години голем број луѓе ја играа играта Фармвил, која сега Фејсбук засекогаш ќе ја изгасне. На официјалната Фејсбук страна на оваа игра е потврдено...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Тоалет вреден 23 милиони долари летна во вселената

admin
Санитарниот чвор што американската вселенска агенција го прати во вселената е еден од највредните, ако не и највредниот во светот. Станува збор за високотехнолошка постројка...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Омилената игра на Фејсбук заминува во историјата

admin
По 11 години и повеќе од 32 милиони корисници, омилената Facebook игрица заминува во историјата. Издавачот на играта само кратко соопшти: „Ви благодарам, ова е...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Најавена соработка меѓу Тојота и ПСА групацијата

admin
Јапонската автомобилска компанија „Тојота“ и ПСА групацијата најавија соработка со цел францускиот конгломерат да ги исполни барањата на регулаторите на Европската Унија. Како дел од...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Гугл Мапс ќе покажува каде има најмногу заразени со Ковид-19

admin
Функцијата пристигна во Гугл Мапс уште денес, а наскоро би требало да биде достапна во 220 земји ширум светот. Податоците ќе бидат прикажувани како црвена...