vesti24.mk

Tag : тешки повреди

ВЕСТИ

Двајца мотоциклисти повредени во две одделни сообраќајки во Скопје

admin
Двајца мотоциклисти вчера се повредени во две одделни сообраќајки што се случиле во Скопје. Како што информира МВР, во првата сообраќајка што се случила вчера...
ВЕСТИ

Велосипедист тешко повреден во сообраќајка во Карпош

admin
Четириесет и шест годишната М.Б.А. од Скопје вчера се здобила со тешки повреди откако била удрена од автомобил „Сеат ибица“ управуван од скопјанецот Т.К. (43)....
ВЕСТИ

Пешак тешко повреден во кичевско

admin
Пешак се здобил со тешки повреди во сообраќајна несреќа која се случила вчера попладне на локалниот пат кај с.Лисичани, кичевско. Патничко возило „фолксваген тигуан“, со...
ВЕСТИ

Прегазен пешак во Гостивар, со тешки повреди пренесен на Клинички

admin
Автомобил „Опел астра“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Р.З.(36) од с.Врапчиште, гостиварско вчера попладне на бул.„Браќа Ѓиноски“ во Гостивар удрил во пешакот Ј.П.(77) од...
ВЕСТИ

Скопјанец тешко повреден, бил удрен од автобус

admin
Пешакот Г.Г.(63)  од Скопје е повреден откако вчера на улицата „Благоја Стевковски“  бил удрен од автобус „Лаз“ управуван од скопјанецот Љ.Т. (56). -Во незгодата пешакот се...
ВЕСТИ

Кумановец скокнал од камион, со тешки повреди пренесен во болница

admin
Во Полициската станица Крива Паланка вчера околу 14:40 часот било пријавено дека во Итната медицинска помош со повреди бил донесен Г.Л.(43) од Куманово. -Според пријавеното,...
ВЕСТИ

Четири годишно дете прегазено од трактор, со тешки повреди пренесено во болница

admin
Четири годишно дете е тешко повредено откако паднало од приколка и било прегазено од трактор. Несреќата, информираат од МВР, се случила во беровско Двориште вчера...