vesti24.mk

Tag : тигар

ЗАБАВА

Шах-мат на нејзин терен: Со еден потег малата патка го надмудри тигарот кој сакаше да ја изеде (ВИДЕО)

admin
На Интернет повторно кружи видеото кое покажува како една патка успеа да надмудри тигар кој сакаше да ја нападне. Сè уште не е јасно поради...
ЗАБАВА

Спречен обид за криумчарење тигар од 240 килограми во Виетнам

admin
Виетнамската полиција пронајде тигар тежок 240 килограми, кој се наоѓал во железен кафез во камион на тројца криумчари, јавуваат локалните медиуми. Тигарот е фатен во...
ЗАБАВА

Тргна да изеде човек: Тигар сакаше да нападне маж, но не завршило онака како што планирал (ВИДЕО)

admin
Тигар во зоолошката градина во американската сојузна држава Луизиана наумил да го изеде својот плен – човекот кој го забележал покрај водата. Она што тигарот...
ЗАБАВА

Сибирскиот тигар предвиде дека Хрватска ќе игра во финалето (ВИДЕО)

admin
Познатиот сибирскиот тигар од Зоолошката во Краснојарск предвиде- Хрватска ќе ја победи Англија и ќе игра во финалето на Светското првенство во фудбал. извор:курир.мк...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Прв пат од нејзиното постоење етнички Албанец ќе биде дел од специјалната единица „Тигар“

admin
Локман Селими ќе биде запишан во историјата како прв Албанец кој станал дел од Единицата за специјални задачи „Тигри“. Тој е специјалец кој на полициските...