vesti24.mk

Tag : тиква

ЗАБАВА

Протеински палачинки од тиква се она што сакаме да го јадеме во текот на целата есен

admin
Со првиот пад на лисјата и промената на боите, време е целосно да се префрлиме на есенското расположение, без разлика дали станува збор за слоевита...
ЗАБАВА

Со овој рецепт кажете збогум на зголемениот холестерол, шеќер во крвта, мaснотиите и триглицеридите

admin
Природна терапија која докторите ја предложуваат, резултетите се воодешувачки. Секоја седмица во рок од четири недели треба да конзумирате тиква. Купете органски, или уште подобро...