vesti24.mk

Tag : Тиквешко Езеро

ВЕСТИ

Пожар кај Тиквешко Езеро, зафатена е и шума

admin
Пожар беснее кај Тиквешко Езеро, зафатена е и борова шума, за МИА потврдија од Територијална противпожарна единица Кавадарци. Три екипи пожарникари со три противпожарни возила...