vesti24.mk

Tag : тиквички

ЗАБАВА

Сос кој одлично оди со пржена риба или тиквички

admin
Потребно е:8 чешниња лук250 гр лебни трошки120 мл маслиново масло70 мл вински оцет1 лажиче солореви, по желба Подготовка:– Истолчете го лукот и измешајте го со лебните трошки и солта. –...
ЗАБАВА

Рецепт кој мора да го пробате: Солени палачинки со тиквички

admin
Многу вкусни и неодоливи … Потребно е:1 поголема тиквичка (околу 270 гр)1 чешне лук2 јајцамалку магдонос1 лажиче прашок за пециво100 гр брашно100 мл млеко50 гр гризмалку мелен сув зачинсол, бибер Подготовка:– Излупете ги тиквичките...