vesti24.mk

Tag : тик ток

ЗАБАВА

ВИДЕО: Бизарен тренд се шири на „ТикТок“, лекарите вознемирени!

admin
На социјалната мержа „ТикТок“ се појави нов бизарен тренд – децата се снимаат како ги стругаат забите со турпија за нокти, а потоа видеата ги...
ЗАБАВА

Хит на Тик Ток: Сите мислат дека се близначки, а всушност се мајка и ќерка (ВИДЕО)

admin
Мајка и ќерка станаа вистински хит на Тик Ток, каде често се снимаат и затоа ги нарекуваат близначки. Иако не е невообичаено мајка и ќерка...
ЗАБАВА

ФОТО: Мајмун украл телефон и си правел „селфи“

admin
Во Малезија, мајмун украл телефон и неколкупати си направил самослик… Закриѕ Роѕи (20), момчето сопственик на телефонот „се пофали“ со тоа на Тик-ток и ги...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Социјалната мрежа ТикТок се придружува кон ЕУ Кодексот против говор на омраза

admin
ТикТок, една од најпопуларните социјални мрежи, најави дека се придружува кон Кодексот против нелегален говор на омраза на ЕУ, јави дописничката на МИА од Брисел....
ЗАБАВА

Видео: Девојка изведувала кореографија на Тик Ток па завршила во болница

admin
Во последно време меѓу младите се популарни таканаречените Тик Ток кореографии. Како што го гледаме примерот со оваа млада корисничка на социјалната мрежа,, тоа може...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Twitter сака да ја купи TikTok и да ги преземе американските операции

admin
Twitter се обрати до кинеската компанија ByteDance која ја поседува апликацијата TikTok и изрази заинтересираност за преземање на американските операции на апликацијата за споделување видеа....
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Инстаграм ја претстави својата верзија на ТикТок: Еве како функционира (ВИДЕО)

admin
Фејсбук официјално го објави Instagram Reels, свој одговор на популарната платформа TikTok, која сега стана достапна ширум светот. Reels им овозможуваат на корисниците да создадат...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Мајкрософт го купува Тик Ток

admin
Мајкрософт во неделата потврди дека преговарала со кинеската компанија ByteDance, за купување на социјалната апликација „TikTok.“ Мајкрософт изјави дека ќе продолжи да работи со американската...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Омилената апликација станува забранета во многу држави?

admin
Не е само повлечена во Индија и Хонг Конг, туку таа е моментално најпопуларната друштвена мрежа, на многу американски компании и администрации. Апликацијата „Тик-Ток“, моментално...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

ВО ОВАА ДРЖАВА ВЕЌЕ НЕ ПОСТОИ ТИК-ТОК: Корисниците не можат да поверуваат на причината за оваа одлука

admin
Глобално популарната мобилна апликација за објавување на кратки видео снимки Тик ток повеќе не е достапна за корисниците во Хонг Конг поради новиот кинески Закон...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

САД може да ја забрани апликацијата Тик Ток

admin
Американските власти имаат намера да ја забранат кинеската популарна апликација ТикТок на територијата на САД, изјави денеска државниот секратар Мајк Помпео за телевизијата Фокс Њуз. Според достапните информации,...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Индија забрани 59 кинески апликации, меѓу нив се најде и ,,Тик-Ток’’

admin
Забраната започна од 15 јуни оваа година, откако по индиските и кинеските судири починаа најмалку 20 војници, а повеќе од 75 се повредени. Владата на...