vesti24.mk

Tag : тимчо муцински

ВЕСТИ

Муцунски му порача на Јанчев: ВМРО-ДПМНЕ не е акционерско друштво за да се преземе

admin
ВМРО-ДПМНЕ е политичка партија, а не акционерско друштво за да се преземе, порачува меѓународниот секретар на партијата, а сега и пратеник во новиот парламентарен состав,...